Nietango (alternativo) - do każdej muzyki

Komentarz

Niektórzy tancerze eksperymentują z tanecznymi interpretacjami każdej muzyki zawierającej jakiś ładunek emocjonalny. Poniżej przykłady efektów tych poszukiwań.

1. Szopen

Przykład 1. Komentarz

Tango zatańczone raczej klasycznie. Para tańczy jednak do nie-tangowej muzyki.

2. Hmmm... Pop-reggae?

Przykład 2. Komentarz

4th Tango in Progress Vienna Tangoweeks, 2009. Bruno & Mariangeles. 
Zamiast komentarza zacytuję jeden z komentarzy do tego filmiku: "Najbardziej lubię tańczyć do cortin. To znacznie ciekawsze" (tłum. LWH)

3. Blues fusion

Przykład 3. Komentarz

Blues jako muzyka do neotanga jest popularny w USA. To zrozumiałe, do tanga nadaje się muzyka niosąca duży ładunek emocjonalny (a to zależy także od uwarunkowań kulturowych). Homer Ladas (tancerz obok) jest świetnym tanguero (nie tylko) nuevo. Twierdzi, że nigdy nie dopuszcza się czegokolwiek grzeszącego przeciwko improwizacji.

4. Blues ‎‎(jeszcze bardziej fusion)‎‎

Przykład 4. Komentarz

Przykład ekstremalny. Pop z wmiksowanymi partiami operowego wokalu. Tym razem nie tylko ani muzyka, głos ani instrumentacja nie jest tangowa; dodatkowo tancerze bogato czerpią z manier i figur salsy. Z drugiej strony ich taniec zawiera tak wiele elementów zaczerpniętych prosto z tanga, że nie mogłem go tu nie przytoczyć.

5. Eleanor Rigby ‎(Beatlesów)‎ w wydaniu na fuzz i bandoneon

Przykład 5. Komentarz

W tym przykładzie para tańczy "całkiem normalne neo", ale ta muzyka! Istnieje kilka przeróbek Eleanor Rigby "Beatlesów" na tango, jednak ta - jest bardzo specyficzna. Jest to z wielkim szacunkiem dla kanonów tanga przygotowana interpretacja na bandoneon i... gitarowy fuzz.

6. Metal - ballada rockowa ‎(Metallica)‎

Przykład 6. Komentarz

Metal? Znana ballada rockowa grupy Metallica pozwala naprawdę ciekawie interpretować współistniejące warstwy rytmiczne.Interpretują Ismael Ludman & Maria Mondino w Budapeszcie.

7. ...a nawet ciężki rock

Przykład 7. Komentarz

Ciężki rock? A dlaczogóżby nie? Pokaz pochodzi z festiwalu tanga (nie rocka ;-) w Las Vegas (2004).

8. "Schody do nieba" Led Zeppelin


Przykład 8. Komentarz.

Leandro Furlan & Gaia Pisauro tańczą do specyficznej interpretacji "Stairway to Heaven" (smyczki i gitara).

. .
Comments