Lechosław Hojnacki


Kontakt. Contact.


lech [małpeńka] etaniec [punkt] org
lech [a t] etaniec [p o i n t] org

Tango Dealer

Od 2003 roku związany z tangiem argentyńskim: i z tańcem, i z jego popularyzacją. 
Jako T-DJ - był przez długi czas swojego tangowego dzieciństwa i wczesnej młodości nałogowym poszukiwaczem tangowych klimatów w muzyce wszelakiej (niekoniecznie tangowej). Dziś jest smakoszem klasycznego tanga. Jednak katastroficzne opowieści (rozsiewane przez niektórych ortodoksów) jakoby wszyscy mistrzowie tanga wyginęli wraz z końcem Złotej Ery - uważa za mocno przesadzone.

Dziś - w jego playlistach zawsze jest więcej niż jedna "tanda specjalna". Twierdzi, że zna przepis na kamień filozoficzny (czyli nietango, które wyciągnie na parkiet zatwardziałego tradycjonalistę). 

Propaguje kontrowersyjną tezę, że"Di Sarli jak grał, to nie trzeszczał". W związku z tym gra tanga w większości pieczołowicie, osobiście odrestaurowane.

Dla początkujących Tango DJ-ów

Moje pierwotne wykształcenie, to elektroakustyka. Być może stąd się bierze moje głębokie przeświadczenie, że nowoczesna technika cyfrowa jest po to, by stare nagrania restaurować, że naszą powinnością jest przywracać ich oryginalne brzmienie tak dokładnie, jak tylko to możliwe. A dla odmiany dzisiejsze utwory wolno adaptować (modyfikować) tak, aby je jak najlepiej dostosowywać do wymogów tangowego parkietu. Najprostszymi wnioskami z powyższych tez - dzielę się z Wami w artykule Nieco o restaurowaniu starych nagrań, a także w notce Zrób to, a chętnie zatańczą nawet nietango.

To i więcej Czytelnik znajdzie w dziale Tango TJ Corner:

Powyższy dział niebawem zostanie skompletowany i włączony w skład Przewodnika "Tango - moja nowa pasja" (patrz niżej). Rozdziały Przewodnika, które już przyjęły stan zaawansowania pozwalający na ich użytkowanie, są poniżej osobno wymienione i opatrzone stosownymi odnośnikami. Pozostałe powstają sukcesywnie. 

Tla początkujących tangueros